[01.03.2017] CepVakit 2017 yayında ...

Programlar

NOKIA  Marka Telefonlara Program Yüklenmesi


Nokia marka telefonların "Series 60" ve "Series 80" serileri hiçbir bilgisayar yazılımına ihtiyaç duymadan *.jar program dosyalarını çalıştırabilir. Fakat "Series 40" serisi telefonlar "Nokia OS" işletim sistemine sahiptir ve Java uygulamalarını ancak Nokia 'nın PC Suite yazılımı aracılığı tanıyabilmektedirler. http://www.forum.nokia.com adresine girerek, modelinizi seçtiğinizde telefonunuza ait bir çok teknik bilgiye ulaşabilirsiniz...

Sitemizden indirdiğiniz *.zip uzantılı sıkıştırılmış dosyayı açınız. İçinde .jad ve .jar uzantılı iki dosya bulunan bir klasör oluşacaktır.

 

 

Nokia PC Suite içersinden "Uygulama yükleme" programını çalıştırınız.

 

 

"Uygulama yükle - (Application Installer)" içersinde "Bilgisayarım" ve "Telefonum" olmak üzere iki kısım vardır. Telefon-Bilgisayar bağlantınız doğru bir şekilde yapılmış ise "Telefonum" kısmında, telefonunuzda yüklü bulunan uygulamaların listelendiğini göreceksiniz. Program eklemek için aşağıda gösterildiği gibi "Bilgisayarım" kısmından .jar dosyasını seçerek gönderme butonuna basınız.

 

 

Yükleme esnasında her ihtimale karşı .jad ve .jar uzantılı iki dosyayı aynı klasör içersinde bulundurun (yeni versiyonlarda *.jad dosyalarına ihtiyaç kalmıyabiliyor).